A BARNABÁS CSOPORT ÉRTÉKRENDJE
1. Biblikus, de nem dogmatikus szolgálat
Hiszünk Isten ihletett Igéjében gyökerező, és az Ő Szava által vezetett szolgálatban, és elkötelezzük magunkat emellett. Ugyanakkor szeretnénk elkerülni a dogmatizmust. „A legfontosabb dolgokban egységre, a kevésbé fontos dolgokban szabadságra, és mindenben szeretetre” törekszünk.
2. Kapcsolatok
Istentől kapott elhívásunkat szeretetteljes és nyílt kapcsolatok által szeretnénk betölteni. Ezért az egészséges emberi kapcsolatokat elősegítő empátiát, elkötelezettséget, önzetlenséget, megbízhatóságot, tiszteletet, és nyílt kommunikációt nagyra becsüljük. Mindannyian odaszánjuk magunkat arra, hogy Csoportunkban és mások felé végzett szolgálatunkban ki-ki a másik javát és épülését szolgálja. Nem mondunk rosszat egymásról, nem manipulálunk, és nem használunk ki senkit, hanem szeretjük, védjük és szolgáljuk egymást és másokat is. (lásd még az 1. pontot: „Mit mond a nevünk” )
3. Felekezetek közötti összefogás, Isten Országa szemléletmód
Krisztus egyháza ma több felekezetben él, és szabadságunk van arra, hogy egymástól eltérő értékeket, teológiai látásokat követő gyülekezeteket is tiszteletben tartsunk. Fontosnak tartjuk, hogy lehetőségeinkhez mérten a különböző felekezeti hátterű vezetőket egymás jobb megismerésére, elfogadására és összefogásra bátorítsuk Isten Országa terjedése érdekében.
Nagyra értékeljük más missziós szervezetek munkáját, készek vagyunk együttműködni velük a helyi-, országos és nemzetközi misszióban.
4. Istenre való hagyatkozás
Felismerjük, hogy Isten nélkül semmit nem vagyunk képesek elvégezni. Ezért elkötelezzük magunkat, hogy Istenre hagyatkozó életet élünk, mely imádkozásban (személyes hűségért, látásért, vezetésért, felhatalmazásért és növekedésért), Isten Igéje iránti hűségben, és az Ő elhívásának való engedelmességben nyilvánul meg.
5. A helyi gyülekezet
Hiszünk az erős, növekvő, és megsokszorozódó helyi gyülekezetekben, amelyek Isten elsődleges eszközei Országa növekedésében és terjedésében.
6. Helyi vezetők
Hisszük, hogy istenfélő és felkészült vezetőkre van szükség, akik felkészültek arra, hogy a magyar gyülekezeteket vezessék nemzeti és kulturális környezetüknek megfelelően, hogy azok önállóan létezhessenek, növekedhessenek, és új gyülekezetek hozzanak létre (ne függjenek külföldi szervezetektől vagy támogatóktól).
7. Kulturális érzékenység
Arra törekszünk, hogy életünk és szolgálatunk a helyiek iránt érzékeny, gyümölcsöző és ténylegesen időszerű legyen.
8. Egység és csapatmunka
Hiszünk az egységben és a csapatmunkában, és elkötelezzük magunkat az egymás bátorítására és az egymásról való gondoskodásra, hogy minden csapattag, saját ajándékainak és adottságainak megfelelően járuljon hozzá látásunk és küldetésünk megvalósításához. Hiszünk abban, hogy egy egészséges csapat teljesítménye minden szempontból jelentősebb, mint a tagjai egyéni erőfeszítésének összessége.