Az utóbbi években a vezetőkben megnőtt az igény az iskolai képzési formáktól eltérő, alternatív tanulási lehetőségek iránt.
A Barnabás Csoportban arról vagyunk meggyőződve, hogy vezetőket elsősorban vezetők képeznek, nem intézmények. Ezért fontosnak tartjuk olyan ösztönző kapcsolatok kiépülését, melyekben lehetőség nyílik az egymástól való tanulásra, -pl. tréningek, képzések, mentori kapcsolatok által-. A vezetőkbe fektetett szolgálatunk által nem csak őket magukat szeretnénk képezni, hanem azt is elősegíteni, hogy az általuk vezetett gyülekezetek egészségesen növekedjenek, és új gyülekezetek alakuljanak.
A gyülekezet Krisztusban hívő és Őt szerető emberekből épül fel. A keresztények, amikor Isten gyermekei lettek, egymásnak testvéreivé is váltak, ezért az egészséges gyülekezeti élet érdekében a hívők megélt közössége létfontosságú. Fontos, hogy (jól) csináljuk, ebben szeretnénk segíteni.
Szeretetközösségeken alapuló
gyülekezeti élet I.
Szeretetközösségeken alapuló
gyülekezeti élet II.
Csendesítő
Kegytér
Olyan imaóra, melynek célja az, hogy a résztvevők Istennel élt közössége mélyüljön. Ezért 6-12 fő találkozik, kéthetente, hogy olvassák a Szentírást, elmélkedjenek felette, beszámoljanak lelki útjukról, és figyeljenek arra, amit testvérük magáról oszt meg.
Lelkiségi műhelyek
A sikeres, jól működő szervezetek/közösségek jellemzője a küldetéstudat, a jövőkép orientált gondolkodás és a stratégiai működés. Ez nem csak az üzleti életben, hanem a Bibliában is megfigyelhető törvényszerűség. Segítünk ezeket felfedezni, megtervezni.
Céltudatos gyülekezet
Világos elképzelése van a közösséged vezetőségnek arról, hogy ISTEN milyen CÉLT adott a gyülekezeteteknek? Van LÁTÁSA a vezetőségnek arra nézve, hogy Isten merre akarja vezetni a gyülekezetet? Van-e elképzelésetek arról, hogy hogyan jön létre és formálódik ki egy olyan JÖVŐKÉP és STRATÉGIA, ami vezeti a munkátokat? Tudjuk, hogy miért létezünk, merre tartunk, és mit kell tennünk? Tisztában vagyunk azzal, hogy a közös múltunk hogyan támogatja vagy gátolja a küldetésünk betöltését?
Az a célunk, hogy a gyülekezet vezetőit e kérdések Szentlélektől ihletett és szakszerű megválaszolásában segítsük.
A Szentírás az egészséges vezetést csapatmunkának mutatja be. Ebben is megnyilvánul, hogy a Szentháromság egy Isten a maga képére teremtett minket. A csapatépítés célja, hogy segítsen felfedezni azt, hogy az egy sikeres vezetői teamben milyen szerepet tölthetsz be. A tréning az együttes fejlesztést, vagyis a résztvevők közötti jobb kommunikációt, és a hatékonyabb együttműködést segíti elő.